تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

خودسوزی یک کارگر در مقابل دانشگاه

خودسوزی یک کارگر در مقابل دانشگاه
تهران – 11 اردیبهشت – یک کارگر محروم که صبح روز کارگر در مقابل وزارت کار حضور یافته بود، بعد از ظهر امروز در مقابل دانشگاه تهران به نشانه اعتراض به تمامیت رژیم خود را به آتش کشید .

مزدوران وحشت زده سرکوبگر در شعاع 400 متری مانع از تردد مردم به اطراف این کارگر قربانی میشدند .

همین گزارش میافزاید که مزدوران بسیجی امروز مسلح هستند و باتونهای برقی نیز در دست دارند . نیروی انتظامی نیز با خودروهایی که زندان سیار است دستگیر شدگان را به یک پایگاه انتظامی در پشت سینماهای میدان انقلاب منتقل میکنند

http://daliranbibak.blogspot.com/2010/05/blog-post_2766.html

آخ که نفسم می سوزد از آتش درونت که سالهاست بر زندگی ات و زندگیمان برپاست .

برادرم ، جوانم ، حق داری و هم نه که این گونه آتش چند ساله را به یکباره بر خود کشیدی . و هیچ کس خاموش نکرد این آتش را . چه بی باکانه رفتی ، می دانستی وقتی خفقان نمی گذارد حرفت را بزنی ، بسوزی به یکباره بهتر است

وقتی دل مادرت هر روز به قدمهای پسرش دوخته شده که جوان رشیدش به سوی خوشبختی می رود ، اما در کشور نسیان زده جز طعم تلخ بیکاری و سختی نیست بهتر است که به یکباره بسوزی.

وقتی فرزند کوچکت مه چشم براه یک اسباب بازی ، که نانی است که بابا نیاورد ، باید به یکباره بسوزی .

آخر سر همه از سوختن و سوختن ، می سوزیم . چرا هیمه آتش به سوی دشمن نیندازیم . همانکه ما را شرمنده عزیزانمان کرد . همان که حق ما را دزدید و یا به بیگانه داد. همانکه باعث خودسوزی تو شد . همانکه با شعار حمایت از مستضعفین مستضعف ترمان کرد. برادرم من هم چون توام این رسمش نبود که خود بسوزانی . دلاور دشمن بسوزان نه خود بسوزان . گرچه این خود سوزی ُ انتقادی بزرگ و تاریخی شد و تو هر چند سوختی ولی با زبان آتش سخن گفتی . برادرم ، پدرم ، دوست من ، هم درد من ، هم وطن من فراموشت نمی کنم. فراموشت نمی کنیم.

مرگ بر باعثان خودسوزی تو

حدود یک ساعت پیش نوشته شده · این یادداشت را گزارش دهید

+ نوشته شده در شنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1389ساعت 07:01 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)