X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

تجمع اعتراضی دستگیرشدگان روز کارگر

بیش از ۳۰ نفر دستگیر شده اند

تجمع اعتراضی دستگیرشدگان روز کارگر

• خانواده های بازداشت شدگان روز کارگر، در برابر زندان اوین تجمع کرده و خواستار آزادی عزیزان خود شدند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱٣ اردیبهشت ۱٣٨۹ -  ٣ می ۲۰۱۰


 اخبار روز: خانواده های دستگیر شدگان روز کارگر صبح امروز در مقابل زندان اوین تجمع کردند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط عزیزان خود شدند. این در حالی است که فرمانده نیروی انتظامی تهران یکشنبه شب مدعی شده بود که در روز جهانی کارگر هیچ «موردی» در تهران اتفاق نیفتاده و کسی نیز دستگیر نشده است.
به گزارش فعالان حقوق بشر و دموکراسی در ایران، روز دوشنبه ۱٣ اردیبهشت ماه تعداد زیادی از خانواده های دستگیر شدگان روز جهانی کارگر مقابل زندان اوین تجمع کردند و خواستار آزادی عزیزانشان شدند. این تجمع از ساعت ۰۹:۰۰ صبح آغاز و تا پایان وقت اداری ادامه داشت. خانواده در مقابل ساختمانی که بازپرسان امنیتی در آن مستقر هستند تجمع کردند. درب این محل بر روی خانواده ها بسته است و کسی جوابگوی آنها نیست.
برخوردها و رفتار نگهبانان بازپرسان امنیتی با خانواده ها توهین آمیز و غیر انسانی است. بدلیل رفتارهای غیر انسانی نگهبانان بازپرسان امنیتی در چند مورد بین خانواده ها و آنها درگیری لفظی روی داد. پاسدارهای مستقر در آنجا به طرز توهین آمیزی خطاب به خانواده ها می گفتند: اگر از اینجا دور نشوید، شما را پایین می ریزیم.
در جریان برگزاری روز جهانی کارگر بیش از ٣۰ نفر از زنان و مردان دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند. تعدادی از آنها عابرین و کسانی بودند که در فروشگاه در حال خرید بودند که از فروشگاه بیرون کشیده شدند و به زندان اوین منتقل شدند. تعداد بسیار کمی از آنها در اثر تلاش های خانواده ها آزاد شدند ولی هنوز اکثر آنها در زندان اوین بسر می برند. دریکی از نقاط خیابان آزادی ۱۲ نفر از زنان و مردان شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر دستگیر و مستقیما به زندان اوین منتقل شدند.
+ نوشته شده در سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389ساعت 02:47 ق.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)