تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

اعدام 5 تن از زندانیان سیاسی کرد

 اعدام 5 تن از زندانیان سیاسی کرد

خبرگزاریهای وابسته به  جمهوری اسلامی امروز  اعلام  نمودند که 5 تن ا ز زندانیان سیاسی محکوم به اعدام که چهار تن از آنان، از زندانیان سیاسی کُرد میباشند، سحرگاه امروز یکشنبه 19 اردیبهشت، در زندان اوین توسط مسئولین زندان اعدام شده اند. 


اسامی زندانیان اعدام شده کرد عبارتند از "فرزاد کمانگر"، "فرهاد وکیلی"، "علی حیدریان" و "شیرین علم هولی" که به همکاری با احزاب سیاسی کردستان متهم شده بودند.  یکی دیگر از اعدام شدگان  مهدی اسلامیان می باشد که گویا به اتهام دست داشتن در انفجار حسینیه شیراز در سال 87 دستگیر و محکوم به اعدام شده بود.

اینبار نیز ماشین توحش و سرکوب افسارگسیخته ی  جمهوری اسلامی با برگزاری دادگاههای غیر علنی و بدون توجه به حقوق  واقعی زندانیان سیاسی و صرفاً به جرم دگراندیشی سیاسی و چسپاندن اتهامهای ناروا و دروغین به زندانیان سیاسی کردستان و دیگر نقاط  ایران، 5 نفر دیگر از فعالین سیاسی کرد را به دارآویخته است.

بدون تردید یکی از اهدف جمهوری اسلامی ایران از اعدام ناگهانی زندانیان سیاسی مذکور، در آستانه سالگرد خیزش آزادیخواهانه مردم ایران در اعتراض به تقلب بزرگ انتخاباتی سال گذشته، زهر چشم گرفتن از مردم و ایجاد فضای  رعب و وحشت در میان جامعه و ترس از خیزش دوباره جنبش عمومی آزادیخواهانه ی ایران است. کومه له ضمن تسلیت به خانواده و دوستان و نزدیکان این جانباختگان اعدام این زندانیان را به عنوان نقض آشکار حقوق بشر و بخشی از سیاست سرکوب و ارعاب مردم کردستان و ایران به شدت  محکوم می کند وخواستار محکومیت گسترده آن از جانب تمام آزادیخواهان ایران و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر می باشد.
  
حزب کومه¬له کردستان ایران  - 19 اردیبهشت ماه 1389
+ نوشته شده در یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1389ساعت 05:51 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (1)