تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

دویست زندانی گمنام قیام اخیر مردم در بند ۳۵۰ زندان اوین

دویست زندانی گمنام قیام اخیر مردم در بند ۳۵۰ زندان اوین

 

سایت کلمه وابسته به موسوی : خانواده مهدی مرتضی پور ، یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات می گویند: با موافقت دادستانی تهران وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای آزدی فرزندشان تودیع کرده اند ، اما همچنان و پس از دو هفته ، خبری از آزادی او نیست .به گزارش خبرنگار کلمه، مهدی مرتضی پور ،از شهروندان معترض به نتیجه انتخابات است که در خرداد سال ۸۸ توسط سپاه بازداشت و به بند دو الف منتقل شد . اتهام وی شرکت در اعتراض های مردم نسبت به نتیجه انتخابات از جمله راهپیمایی ۲۵ خرداد ماه است .او هم اینک در بند ۳۵۰ زندان اوین با دیگر زندانیان سیاسی هم بند است . هم اکنون حدود ۲۰۰ زندانی سیاسی که عمدتا در حوادث پس از انتخابات و به بهانه های مختلف امنیتی بازداشت شده اند ، در بند ۳۵۰ زندان اوین نگه داری می شوند .

خانواده مهدی مرتضی پور به زحمت توانسته اند وثیقه مورد درخواست دادستانی را تامین کنند . آنها برای تامین این وثیقه ناچار شده اند که بخشی از مبلغ وثیقه را به صورت نقد بپردازند ،پولی که از طریق قرض از دیگران تهیه شده است.

با این همه و پس از گذشت دو هفته کوچکترین امیدی به آزادی مهدی ندارند . پرسش خانواده این اسیر جنبش سبز این است که اگر قرار نیست و نبوده که او را آزاد کنند ، چرا آنها را واداشته اند که به سختی این وثیقه را تامین کنند و از نظر روحی آنها را در فشار و استرس شدید قرار داده اند .

خبرهای رسیده حاکی از این است که همین رفتار با تعداد دیگری از زندانیان حوادث پس از انتخابات صورت گرفته است . برخی از دست اندر کاران ، اختلاف نظر بین وزارت اطلاعات و دادستانی را دلیل این رفتارها می دانند . به گفته این آگاهان وزارت اطلاعات راضی به آزادی این افراد نیست . اما دادستانی معتقد است که باید شرایط را برای آزادی و مرخصی رفتن زندانیان سیاسی فراهم کرد .
+ نوشته شده در سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389ساعت 01:34 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)