تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

نامه اعتراضی اتحادیه معلمان آلمان در رابطه با اعدام

 نامه اعتراضی اتحادیه معلمان آلمان در رابطه با اعدام فرزاد کمانگر و چهار نفر از همرزمان او

این نامه اعتراضی از سوی اتحادیه معلمان آلمان با قریب 260 هزار عضو و رو به علی خامنه ای ، محمود احمدی نژاد و سفیر جمهوری اسلامی در آلمان تنظیم شده است

ایران: فرزاد کمانگر اعدام شد! ـ


سحرگاه صبح یکشنبه ۹ ماه مه در ایران معلم و فعال اتحادیه ای فرزاد کمانگر و چهار فعال سیاسی دیگر اعدام شدند. مسئول اتحادیه معلمان آلمان اولریخ تونه این جنایت را محکوم میکند.

خشم و ناراحتی و عصبانیت و نگرانی و تاسف فراوان عکس العمل همه اتحادیه ها و سازمانهای مدافع حقوق انسانی در همه جای دنیا در مورد خبر اعدام فرزاد کمانگربود. فعا ل اتحادیه ای کرد-ایرانی کمانگر و چهار نفر دیگر از هم بندان او علی حیدریان٬ شیرین علم هولی٬ فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان اعدام شدند چرا که اینها علیه حکومت اسلامی بودند.

اعدام مخفیانه در زندان اوین در تهران و در روز ۹ ماه مه انجام گرفت. کمانگر ۳۵ ساله عضو اتحادیه معلمان کردستان در ایران بود و به اتهام " برهم زدن امنیت عمومی" و " محاربه با خدا" در زندان بود. در فوریه ۲۰۰۸ در تهران کمانگر را بعد از یک دادگاه نا عادلانه و در چند دقیقه به اعدام محکوم کردند و در طول زندانی بودن او را شکنجه کرده و از نظر روحی و جسمی تحت فشارهای غیر انسانی و زیادی گذاشتند. مسئول اتحادیه معلمان اولریخ تونه که بارها اعتراض خود به احکام اعدام در ایران و حکم اعدام کمانگررا با مقامات حکومت اسلامی و همچنین مسئولین سفارت جمهوری اسلامی در آلمان مطرح کرده بود٬ این اعدام را بشدت محکوم میکند. " حکومت اسلامی ایران سیستماتیک حقوق انسانی و حقوق اتحادیه ای را زیر پا میگذارد و دست از جنایت دولتی برنمیدارد. اعدام فرزاد کمانگر یک رفتار وحشیانه است و بشدت از سوی ما محکوم است. دبیر بین المللی اتحادیه معلمان فرد وان لویون٬ نگرانی خود را از سرنوشت فعالین اتحادیه ای دیگر اعلام کرد که در ایران زندانی هستند. سازمان جهانی آموزش و پرورش از حکومت اسلامی ایران میخواهد فورا اعدام را در ایران ملغی اعلام کند. به آزادی تشکل و فعالیت اتحادیه ای احترام بگذارد و شکنجه را ملغی کند و به حقوق انسانی و به آزادی بیان احترام بگذارد.

سازمان جهانی معلمان از همه دنیا دعوت میکند که به اعدام فرزاد کمانگر خطاب به مسئولین حکومت اسلامی در تهران و همچنین سفارتخانه های این حکومت علیه اعدام فرزاد کمانگر اعتراض کنند و همزمان خواهان آزادی فعالین اتحادیه ای رسول بداغی٬ هاشم خواستار٬ بهمن گودارزاده و عبدالرضا قنبری شوند. نامه های اعتراضی خود را به زبان انگلیسی و آلمانی به آدرسهای زیر ارسال کنید.

متن اصل نامه به زبان آلمانی

+ نوشته شده در یکشنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1389ساعت 02:28 ق.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)