X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

درک بیمارگونه احمدی نژاد از زن و جامعه

درک بیمارگونه احمدی نژاد از زن و جامعه

… این دلیل «علمی» احمدی نژاد اگر در کنار لایحه تعدد زوجات که به مجلس رفت و هم چنین دفاع وی از افزایش زاد و ولد گذاشته شود کاملا درک بیمارگونه وی و همفکرانش را از زن نشان می دهد. در این تفکر منحط، زن هیچ فرقی با ماشین جوجه کشی ندارد. و فقط باید در خانه بنشیند و هر سال بچه بزاید.

وبلاگ رادیو راه کارگر: سخنان احمدی نژاد در حمایت از افزایش زاد و ولد با انتقاد فعالین حقوق کودک و کارشناسان بهداشت باروری روبرو شده است. احمدی‌نژاد در برنامه تلویزیونی «بدون حاشیه» گفت: «این چه زندگى است که براى ما تعریف کردند خود غربی‌ها مگر با سیاست کنترل جمعیت به سعادت رسیده‌اند که ما آن را دنبال کنیم. پدران ما 5 یا 6 فرزند داشتند هر چند فقر در سطح وسیعى وجود داشت ولى تحمیلى بود اما ما الان مستقل هستیم و جمعیت ما دو برابر سال 59 شده و با این وجود وضعیت ما از آن زمان خیلى بهتر است.»  ادعای احمدی نژاد در بهتر شدن وضع فعلی نسبت به گذشته، در حالی مطرح شده است که براساس آخرین اطلاعات آماری اعلام شده در حال حاضر دو میلیون کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد و طلاق نیز رشد 134 درصدی داشته و مسئله بیکاری نیز تشدید شده است.  لیلا ارشد عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان ضمن اشاره به همین آمارها و آمار روزافزون خشونت در خانواده‌ها و قتل‌های خانوادگی از احمدی نژاد پرسیده است: آیا بهتر نیست که قبل از ارائه ایده‌هایی پیرامون افزایش زاد و ولد در کشور به کودکان فقیر که نیاز مبرم مالی، فرهنگی، اجتماعی دارند، رسیدگی شود تا نسل فعلی با سلامت و رفاه رشد یابد؟

این فعال حوزه کودکان به آمار سالانه تشکل غیردولتی صدای یارا، اشاره کرد و گفت: بسیاری از پژوهش‌ها و آمارها در صدای یارا نشان می‌دهد که کودک‌آزاری به دلیل چند شغله بودن والدین، بیکاری و حتی فقر رو به افزایش بوده به همین دلیل طرح چنین ایده‌هایی برای افزایش زاد و ولد در کشور ایرادات اساسی دارد و افزایش تعداد زیاد کودکان راهکار مناسب و موفقی برای ایران نیست.

احمدی نژاد به عنوان یک مرتجع تاریک اندیش و زن ستیز، نگاهش به زن همان نگاه ملاعمر فرمانده پیشین طالبان است که گفته بود زن “کشتزار مرد” است. احمدی نژاد که در برنامه تلویزیونی «بدون حاشیه» ادعا کرد برای رد کنترل جمعیت و افزایش زاد و ولد دلایل علمی دارد، همه باصطلاح دلیل علمی اش روایتی بود از پیامبر مسلمانان مبنى بر اینکه نباید به خاطر فقر فرزندان خود را بکشیم. این دلیل «علمی» احمدی نژاد اگر در کنار لایحه تعدد زوجات که به مجلس رفت و هم چنین دفاع وی از افزایش زاد و ولد گذاشته شود کاملا درک بیمارگونه وی و همفکرانش را از زن نشان می دهد. در این تفکر منحط، زن هیچ فرقی با ماشین جوجه کشی ندارد. و فقط باید در خانه بنشیند و هر سال بچه بزاید. ساغر صالح‌پور رئیس بخش درمان مرکز تحقیقاتی بهداشت باروری در واکنش به تبلیغات احمدی نژاد برای افزایش زاد و ولد در خانواده‌های ایرانی و داشتن بیش از دو فرزند گفته است: زایمان‌های مکرر مسائل اقتصادی، اجتماعی و جسمانی و روانی را تحت شعاع قرار داده و ممکن است تبعات منفی برای مادر در پی داشته باشد.

صالح پور ایده احمدی نژاد را از نظر اقتصادی به خاطر تحمیل بار مالی اضافه بر خانواده و از نظر تربیتی، تحصیلی و همچنین آینده شغلی فرزندان مشکل آفرین می داند و می گوید: زایمان‌های مکرر می‌تواند سوء‌تغذیه‌های مزمن، کم‌خونی مزمن، کمبود کلسیم، اختلالات درمانی طولانی مدت و بی‌اختیاری ادرار را برای مادران به دنبال داشته باشد. به گفته وی زایمان‌های مکرر، مراقبت‌های خاصی را می‌طلبد و علی‌رغم اینکه اطلاعات عامه زنان ایرانی از روش‌های پیشگیری و عوارض بارداری کافی به نظر می‌رسد، اما این مسئله نیاز به بررسی دقیق کارشناسی دارد چرا که سطح سواد و آگاهی والدین نسبت به مقوله بچه دار شدن متفاوت است.
+ نوشته شده در دوشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1389ساعت 02:40 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)