تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

خواجه‌سروی: برخورد قاطع با تشکل‌های حامی سران فتنه در دانشگاه‌ها

خواجه‌سروی در همین زمینه تصریح کرد: از نمایندگان خود در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی در دانشگاه‌ها خواسته‌ایم تا با تشکل‌های سیاسی که از سران فتنه و افرادی که در حوادث اخیر در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایستادند، حمایت می‌کنند برخورد قاطع و قانونی کنند.
فارس: دبیر هیئت مرکزی نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها گفت: از نمایندگان خود در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی در دانشگاه‌ها خواسته‌ایم تا با تشکل‌هایی که از سران فتنه و افرادی که در حوادث اخیر در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایستادند، حمایت می‌کنند برخورد قاطع و قانونی کنند.

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تعیین وضعیت انجمن‌های غیرقانونی دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف اظهار داشت: اجرای قانون در مورد تشکل‌هایی که به طیف غیرقانونی علامه وابستگی دارند را از طریق هیئت‌های نظارت دانشگاهی پیگیری می‌کنیم و اعتقاد داریم که تمام تشکل‌های دانشجویی باید قانونمند شوند.

وی افزود: مهمترین رویکرد وزارت علوم در خصوص فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی این است که همه این تشکل‌ها باید بر اساس قانون عمل کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه با اشاره دوران فتنه گفت: تشکل‌های دانشجویی طبق قانون حق ندارند از سران فتنه حمایت کنند و این یکی از شاخص‌های ما برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی خواهد بود.

خواجه‌سروی در همین زمینه تصریح کرد: از نمایندگان خود در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی در دانشگاه‌ها خواسته‌ایم تا با تشکل‌های سیاسی که از سران فتنه و افرادی که در حوادث اخیر در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایستادند، حمایت می‌کنند برخورد قاطع و قانونی کنند.

وی با بیان اینکه اگر نمایندگان هیئت نظارت برخورد لازم را انجام ندهند، خود مقصر شناخته می‌شوند، یادآور شد: بنده شاهد بودم که در دانشگاه صنعتی شریف برخی از نشریات وابسته به انجمن این دانشگاه به فتنه‌انگیزی در بین دانشجویان اقدام می‌کردند که لازم است کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی همراه با هیئت نظارت در تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه برخورد لازم را با این افراد داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اجرای قانون در خصوص تمام تشکل‌های دانشجویی تصریح کرد:‌ اجرای قانون از هر چیز مهم‌تر است و تشکل‌های دانشجویی باید در خط نظام و برای نظام حرکت کنند، یعنی حرکت آنها نباید برخلاف خواسته‌های مردم باشد.

خواجه‌سروی در پایان با بیان اینکه مردم در فتنه اخیر از قوه قضائیه برای عدم برخورد با سران فتنه گلایه دارند، اظهارداشت: در این شرایط نمی‌توان قبول کرد که یک تشکل‌های دانشجویی که از امکانات دولتی نیز برخوردار است، از این خواسته مردم عدول کند، بنابراین هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی باید با این گونه فعالیت‌ها برخورد جدی و قانونی داشته باشد.
+ نوشته شده در دوشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1389ساعت 04:09 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)