تولد سبز

تقدیم به آنها که در جنبش سبز متولد شدند یا تولدی دوباره داشتند.

ورود سپاه به عرصه بهینه سازی انرژی

ورود سپاه به عرصه بهینه سازی انرژی

Posted:


به دنبال تسلط بر حوزه های نفت و مخابرات، اعلام شد:
جرس:  با گذشت ماهها از انتشار اخبار تسلط  سپاه در حوزه های مخابرات و نفت، این بار" سپاه‌نیوز" به نقل از سردار رستم قاسمی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اعلام کرد: این قرارگاه با ورود به عرصه بهینه‌سازی انرژی، به مدیریت انرژی کشور کمک خواهد کرد.

سردار قاسمی با اشاره به کنفرانس مدیریت و بهینه‌سازی انرژی بر اهمیت و نقش اینگونه گردهمایی‌ها در اصلاح الگوی مصرف و تسهیل جنبه‌های اجتماعی هدفمند کردن یارانه‌ها تاکید کرد و گفت: برگزاری این کنفرانس می‌تواند سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف انرژی کشور ایفا کند.
سردار قاسمی همچنین از برگزاری نمایشگاه در حاشیه این کنفرانس، استقبال کرد و گفت: با توجه به حضور مدیران بسیاری از شرکت‌های دولتی در این کنفرانس، نمایشگاه جانبی می‌تواند امکان شناسایی و معرفی پیمانکاران جدید را به پروژه‌های مختلف صنعت نفت کشور فراهم کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین از شرکت زیرمجموعه‌های این قرارگاه در کنفرانس مدیریت و بهینه‌سازی انرژی خبر داد.
 

گفتنی است سال گذشته ، قرارگاه خاتم سپاه پاسداران  به اتفاق شرکت توسعه سرمایه گذاری، سهام شرکت دولتی صدرا که در حوزه نفت و سکوهای نفتی فعالیت می کند را در جریان خصوصی سازی این شرکت از دولت خرید.

پیشتر نیز موسسه مهر اقتصاد ایرانیان یکی دیگر از موسسات زنجیره ای سپاه پاسداران تنها با پرداخت 45 میلیارد تومان در ابتدا و 132 میلیارد تومان طی اقساط 5 ساله کارخانه تراکتور سازی تبریز را از دولت نهم خرید.

بنیاد تعاون سپاه مجموعه ای از موسسات مختلف اقتصادی و تجاری است که از آن جمله می توان به«شرکت مهندسی افق صابرین»،«موسسه مالی اعتباری انصار»،«موج نصر گستر» و ده ها موسسه و شرکت مشابه نامبرد.این بنیاد نظامی همچنین« 45 درصد سهام گروه بهمن»،« 4 درصد سهام گروه سایپا»، و« 25 درصد سهام پتروشیمی کرمانشاه» را در ماه های اخیر خریداری کرده است.
این در حالی است که محور اصلی بحث تحریم های بین المللی شرکتهای وابسته به سپاه است و آمریکا دامنه تحریم ها علیه سپاه پاسداران را گسترش داده و یک مقام ارشد این نهاد و چهار شرکت وابسته به آن را به فهرست تحریم های یکجانبه خود اضافه کرده است.

هاشمی رفسنجانی نیز پیش از این از حضور پررنگ سپاه در اقتصاد انتقاد کرده بود.

+ نوشته شده در دوشنبه 14 تیر‌ماه سال 1389ساعت 01:49 ب.ظ توسط شبنم زنده زبان نظرات (0)